Jump to Navigation

Podrobný návod pre užívateľov podajdalej.sk

Neprehliadnite!

Ak váš inzerát už nie je aktuálny, vymažte ho prosím, tak, že kliknete na Upraviť a úplne dole na Odstrániť. Ak chcete niekomu, kto reagoval na váš inzerát poslať mail, kliknite na meno autora komentára, rozbalí sa vám nové riadkové menu a z neho si vyberte Kontakt. Ak chcete reagovať na inzerát v rubrike Darujte, postupujte rovnako, kliknite na meno autora inzerátu a z nového menu si vyberte Kontakt a pošlite mail.

Veci je možné len darovať, nie je možné predávať ani za symbolickú cenu.

Bez registrácie nemôžete na stránku vkladať svoje inzeráty, reagovať komentármi ani posielať maily iným užívateľom.
ZAREGISTROVAŤ SA DÁ LEN S PLATNOU A FUNKČNOU MAILOVOU ADRESOU

Webstránka nie je charitná, nie je tu možné žiadať potraviny, peniaze a iné formy pomoci.

Na tejto webstránke je prísne zakázané uvádzať iných užívateľov do omylu pod falošným menom alebo viacerými identitami. Je zakázané zakladať si duplicitné účty. Porušovanie tohto zákazu môže mať za následok vymazanie obsahu komentárov, celých článkov, a/alebo konta, prípadne viacerých kont porušovateľa.

V prípade opakovaného porušovania zákazov obsiahnutých v Etickom kódexe alebo v prípade hrubého porušenia Etického kódexu alebo pravidiel webstránky si prevádzkovateľ vyhradzuje právo odmietnuť prístup porušovateľa k niektorým službám alebo na túto webstránku ako takú.

***

AKO SA ZAREGISTROVAŤ

- Na lište vpravo hore kliknite na modrý text Vytvoriť nový účet.

- Zvoľte si vaše používateľské meno (nick) (ak už také meno na stránke existuje, program vás na to upozorní). (Neodporúčame ako používateľské meno uviesť vašu mailovú adresu.)

- Do ďalšieho poľa zadajte vašu platnú mailovú adresu. (Skontrolujte si, či ste adresu napísali správne, inak nebudete môcť prejsť ďalšími krokmi a dokončiť tak vašu registráciu).

- Opíšte číselno-textový farebný text z obrázka do okienka pod ním. (Captcha je ochrana stránky pred počítačovým spamom.)

- Kliknite dole na Vytvoriť nový účet.

- Na mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii, vám bude odoslaný automatický mail. Neodpovedajte naň.

- Vašu žiadosť o registráciu musí teraz schváliť administrátor. Keďže to je skutočný človek, môže to trvať päť minút, ale aj dlhšie (hlavne, ak sa zaregistrujete o 1,35 hod. v noci). Po schválení administrátorom vám do mailovej schránky príde ďalší automatický mail s inštrukciami ako sa prihlásiť, ako si vytvoriť heslo a ďalšími informáciami. Ani na tento mail neodpovedajte - riaďte sa pokynmi v ňom uvedenými.

Registrácia aj užívanie webstránky podajdalej.sk sú bezplatné.

***

AKO NA STRÁNKU PRIDÁVAŤ INZERÁTY A OBRÁZKY

- Po prihlásení na stránku kliknite na pridaj obsah na modrej lište hore. Z roletky vyberte správnu kategóriu. Ak chcete niečo darovať, kliknite na možnosť Pridaj inzerát - Darujem. Ak niečo potrebujete, zvoľte možnosť Pridaj inzerát - Kto daruje?

- Napíšte nadpis, text inzerátu a v ďalších možnostiach vyberte lokalitu (lokalita = miesto, kde bývate) a čo ponúkate alebo potrebujete. (Ak napr. ponúkate dámske oblečenie, zvoľte oblečenie pre dospelých, ak potrebujete kočík, vyberte pre najmenších. Neoznačujte všetky kategórie.)

- Do nadpisu napíšte, čo ponúkate alebo čo potrebujete. (Správne: Sukne veľkosť 42. Pánske košele XL. Nesprávne: Pomoc. Zháňam. Kto daruje? Prosím. Dobrý deň.)

- Do textu inzerátu uveďte čo najviac podrobností.
Ak potrebujete niečo pre dieťa, napíšte jeho vek a/alebo veľkosť detského oblečenia, číslo topánok, skutočnosť, či ide o chlapca alebo dievča, ak je dieťa silnejšej postavy, uveďte aj to. Ak potrebujete veci pre dospelého (seba alebo niekoho blízkeho), uveďte konfekčnú veľkosť. Ak nemáte financie na nákup školských pomôcok, napíšte vek a pohlavie dieťaťa. Ak nemáte na poštovné, napíšte to do inzerátu, ozvú sa Vám len tí, ktorým to nevadí. Po napísaní si inzerát ešte raz prečítajte a pozerajte sa naň očami niekoho, kto by vám mohol pomôcť, aby ste sa presvedčili, či je v texte všetko, čo ste chceli uviesť. (Podrobnejšie tu).
Ak potrebujete upraviť text inzerátu, ktorý ste už zverejnili, stačí kliknúť na
Upraviť pod nadpisom, doplniť text a potom úplne dole na Uložiť.

-V texte ani v nadpise nepoužívajte obrázkových smajlíkov, taký inzerát sa nezobrazí.

- Ak chcete k inzerátu pridať obrázok, kliknite na Vybrať súbor. Otvorí sa vám malé okno, v ktorom vyberiete správny obrázok a potom v malom okne kliknete na Otvoriť. Malé okno sa zavrie a potom treba kliknúť na tlačidlo Nahrať (vedľa tlačidla Vybrať súbor).
Obrázok sa zobrazí až po odoslaní inzerátu.
Maximálna veľkosť obrázka, ktorý môžete vložiť, je 200KB (800x600 pixelov). Ak je obrázok väčší, nepodarí sa vám ho na stránku vložiť (systém vypíše červené chybové hlásenie). Obrázok v takomto prípade môžete zmenšiť mnohými spôsobmi, ktoré sa dajú bez problémov vygoogliť.

- Keď máte všetky kolónky inzerátu vyplnené, úplne dole kliknite na Uložiť.

Nevkladajte obsahom rovnaké inzeráty častejšie ako raz za dva týždne. Duplicitné inzeráty administrátor zmaže.

Nezverejňujte svoje občianske meno, mailovú adresu, ani poštovú adresu vo svojich inzerátoch a komentároch. Iní užívatelia vás môžu kontaktovať cez kontaktný formulár. Aj vy môžete posielať maily iným užívateľom bez toho, aby ste poznali ich mailovú adresu.
(Ako sa užívatelia môžu navzájom kontaktovať mailami je podrobne rozpísané nižšie.)

Ak váš inzerát už nie je aktuálny, vymažte ho tak, že kliknete na Upraviť pod nadpisom a úplne dole na Odstrániť.

***

AKO REAGOVAŤ NA INZERÁTY

- Po prihlásení na stránku môžete pod každý inzerát písať komentáre.

- Rešpektujte podmienky darcov.
(Príklady) Ak je v inzeráte uvedené, že veci budú poskytnuté len pri osobnom odbere, nežiadajte veci poslať. Ak darca napíše, že treba uhradiť poštovné, nechcite bezplatné zaslanie. Ak chce darca, aby ste ho kontaktovali výlučne mailom, urobte to (teda nepíšte do komentárov).

- Nereagujte na inzeráty staršie ako tri mesiace (dátum vloženia inzerátu je hneď pod jeho nadpisom).

- Autorovi inzerátu môžete poslať mail - po prihlásení na stránku kliknite na jeho používateľské meno (nick), je uvedený modrým písmom, potom v záložkách kliknite na Kontakt. Napíšte predmet, správu, dole odpovedzte na otázku (pod textom CAPTCHA), potom kliknite celkom dole na Poslať e-mail.
Ak predtým zakliknite možnosť Pošli mi kópiu, váš mail príde súčasne adresátovi a aj do vašej mailovej schránky.

- Ak chcete, aby vám mohli ostatní užívatelia poslať mail, musíte si vo svojich nastaveniach povoliť kontaktný formulár (klik na Môj účet na lište vľavo dole, potom v záložkách na Upraviť, zrolovať dolu až k modro písanému textu Nastavenia kontaktu, zakliknúť okienko Súkromný kontaktný formulár, nakoniec úplne dole kliknúť na Uložiť).

Vo svojich inzerátoch a komentároch nezverejňujte svoje občianske meno, ani svoju mailovú adresu, ani poštovú adresu. Sú to OSOBNÉ ÚDAJE a tie POSKYTUJTE IBA MAILOM.

- Ak vám iný užívateľ cez váš kontaktný formulár pošle mail, príde vám do vašej mailovej schránky, ktorú ste zadávali pri registrácii.

- Text mailu, ktorý vám nejaký užívateľ poslal cez kontaktný formulár, začína formuláciou Ahoj (váš nick), (nick nejakého užívateľa) (http ://podajdalej.sk/user/číslo) vám odoslal správu cez váš kontaktný formulár (http ://podajdalej.sk/user/číslo/contact) na Podaj ďalej. Ak si neželáte príjmať podobné e-maily, môžete si zmeniť svoje nastavenia tu http ://podajdalej.sk/user/číslo/edit. Správa: Až tu začína vlastná správa. Neklikajte na linky v texte.

Na mail, ktorý vám iný užívateľ poslal cez kontaktný formulár, odpovedáte rovnako ako na akýkoľvek iný mail, ktorý dostanete do vašej mailovej schránky. Jednoducho iba kliknite na Odpovedať.

- Je potrebné pravidelne si vo svojej mailovej schránke kontrolovať aj spam. Pomerne často tam "hodí" maily od iných užívateľov, poslané cez kontaktný formulár.

- Svoje inzeráty, aj svoje reakcie na inzeráty iných, môžete prehľadne vidieť tak, že kliknete na Môj účet na lište vľavo dole a potom v záložkách na Sledovať.

Tlačidlo Kontakt na modrej lište hore je určené na poslanie mailu administrátorovi webstránky.

***

AKO NAPÍSAŤ PRÍSPEVOK BLOGU

- Po prihlásení na stránku kliknite na pridaj obsah na modrej lište hore. Z roletky vyberte kategóriu Príspevok blogu.
- Napíšte nadpis, text a dole kliknite na Uložiť.

Príspevok blogu je určený na rôzne oznámenia pre užívateľov webstránky (poďakovania, upozornenia, úvahy a podobne).

Inzerát, ktorý vložíte do blogu, administrátor vymaže a vzápätí ho vloží do inzerátov. Ak inzerát vložíte do blogu druhýkrát, znova bude administrátorom vymazaný. Nerobí to vám na truc, je to súčasť jeho práce.

***

AKO ZMENIŤ POUŽÍVATEĽSKÉ MENO, HESLO, MAILOVÚ ADRESU

Po prihlásení na stránku kliknite na Môj účet na lište vpravo dole, potom v záložkách na Upraviť, napíšte nové heslo (alebo nick, alebo mailovú adresu) a celkom dole kliknite na na Uložiť.

***

AK SA VÁM NEDÁ PRIHLÁSIŤ

Na lište vpravo hore je možnosť Požiadať o nové heslo. Kliknite na text, potom vyplňte svoje používateľské meno alebo mailovú adresu a kliknite na Poslať nové heslo. Do mailovej schránky, ktorú ste zadali na webstránke pri registrácii, vám bude automaticky poslaný link na jednorazové prihlásenie na webstránku. Po kliknutí na tento link si môžete na webstránke nastaviť nové heslo.

Ak sa neviete dostať do vašej mailovej schránky (alebo si nepamätáte, akú ste na stránke zadali), kliknite na Kontakt na modrej lište hore a požiadajte o pomoc administrátora webstránky.

***

ČO ROBIŤ V PRÍPADE PROBLÉMOV

Ak vám niekto z užívateľov posiela obťažujúce maily;
- ak niekto z užívateľov od vás žiada zaplatiť náklady nielen za poštovné, ale aj za posielané veci (vrátane "symbolických" súm);
- ak máte podozrenie, že niekto vystupuje na stránke pod viacerými nickami (prihlasovacími menami);
- ak máte podozrenie na akýkoľvek iný podvod (alebo pokus oň);
- ak vám niekto neposlal dohodnutú sumu za poštovné, alebo neprevzal poslaný balík, alebo inak porušil dohodu, ktorú ste spolu uzavreli;
- ak máte problém s webstránkou (nedá sa vám prihlásiť, alebo vložiť text či obrázok na stránku, nefungujú prekliky a tak podobne);
- alebo ak máte akýkoľvek iný problém, súvisiaci s webstránkou alebo inými užívateľmi,

vždy informujte administrátora

(Kliknite na Kontakt na modrej lište hore, vyplňte všetky povinné polia, sú označené červenou hviezdičkou; ak chcete, zakliknite aj okienko na poslanie kópie vašej správy do vašej mailovej schránky; potom kliknite na tlačidlo Poslať e-mail.)

Administrátor totiž nemôže riešiť problémy, o ktorých nevie.

- Prečítajte si aj Etický kódex užívateľa: http://podajdalej.sk/eticky-kodex-pouzivatela

Komentáre

CHCEM PODAKOVAT PANI EVE REPKOVEJ-ZA KRASNY DARCEK NA VIANOCE.SOM VELMI VDIACNA.DAKUJEME.PRAJEM VESELE A ZDRAVE VIANOCE

Mozetie to prosim dat ako oznam vsetkym. Ja neviem ako. A som tej pani vdiacna

Návod, ako na to, je hneď tuto vyššie - AKO NAPÍSAŤ PRÍSPEVOK BLOGU

Dakujem.

Dobry den prajem chcela by som sa opitat preco su moje inzeraty ihned vymazane ja si myslim ze som sa ničoho nedopustila ani nepišem vždy inzeraty keby som nepotre bovala občas pomoc tak by som nepisala dakujem za pochopenie

11.3. tohto roku som vám poslala tento mail (hrubé písmo som použila len teraz, v maili nie):

Dobrý deň,

prosím, pri vkladaní inzerátov na stránku dodržujte inštrukcie, ktoré sú podrobne rozpísané v tomto článku http://podajdalej.sk/podrobny-navod-pre-uzivatelov-podajdalejsk a v článku o nadpisoch: http://podajdalej.sk/node/31817
Nekorektné inzeráty mažem.

S pozdravom

(podpis)

***

Citujem z toho článku o nadpisoch:

NESPRÁVNE
Pomoc, alebo Kto by daroval, alebo Prosím zo srdiečka, alebo Pre kamošku...

SPRÁVNE
Dievčenské oblečenie v. 140, alebo Pánske oblečenie č.42, alebo Výbavička pre novorodenca, alebo Bicykel pre 8-ročného chlapca...

***
Nadpisy vašich inzerátov:
prosim kto by daroval
prosim našly by sa
Kto by nam daroval
prosila by som
prosim vas

***

Nie ste sama, komu som začala inzeráty mazať. Dokoola som posielala maily ľuďom, ktorí vytrvalo ignorujú pravidlá stránky, slušne poprosila, vysvetlila raz, dva krát, osem krát, výsledok nula.

Takže už posielam len jeden mail. Potom, ak niekto zas a znova vloží inzerát, ktorý nie je v poriadku, už ho len zmažem.

Ďakujem za pochopenie.

Dakujem za odpoved ale ja nedavam často inzeraty dakujem za pochopenie

Je jedno, koľko inzerátov vložíte, ak:
- nedopytujete jednu vec častejšie ako raz za dva týždne (čo konkrétne vy nerobíte);
- ak má inzerát uvedenú správnu lokalitu (miesto, kde bývate - čo vy uvádzate);
- ak má inzerát (v prípade dopytovaného oblečenia) uvedené veľkosti, o ktoré máte záujem (máte uvedené);
- a ak inzerát má správny nadpis.

Čítali ste vôbec, čo som vám napísala? V maili a aj teraz tu vyššie? Čítali ste ten článok, pod ktorým si teraz píšeme, a ten článok o nadpisoch? Zmazala som vaše inzeráty, lebo mali zlé NADPISY.

Ak dopytujete (napr.) oblečenie pre dcérky, dajte do nadpisu Dievčenské oblečenie M,L
Ak dopytujete (napr.) oblečenie pre seba, dajte nadpis Dámske oblečenie XL
Ak dopytujete (napr.) kuchársku knihu, dajte nadpis Kuchárska kniha

To je celé, nič zložité po vás (ani po inom užívateľovi) nechcem.
Prečítajte si tie články (nielen vy - aj každý užívateľ, ktorý to tu teraz číta a tiež niečo okolo webstránky nevie), dodržiavajte, čo je v nich uvedené, a je to.

Ak niečomu nerozumiete, kliknite na kontakt na lište hore, pošlite mi mail, spýtajte sa, na všetky maily odpovedám.

Dobry večer uz som pochopila a dakujem

Dobry neda sami odoslat gmail ked chcem napisat ze oco ide dalej ma nepusti

Neda sami ani vam napisat gmail

Poslala som vám mail.

Dobrý deň prečo mi nejde písať email dakujem

Prosím, prečítajte si tento článok a pošlite mi potrebné informácie, ďakujem: http://podajdalej.sk/node/37933

Inak ani mne uz dlhsie nejdu pisat maily cez kont.formular cez mobil,cez pc v pohode.neviem cim to je

Poprosím to isté - poslať mi údaje podľa toho článku, čo som linkla vyššie, ďakujem.

Dobri prepacte ak virusujem ale asi sa mi da posielat mejli. Neviem lebo mne chodia od ostatnich.

Áno, dajú, pretože už ste si zmenili mailovú adresu.

Ďakujem vám za upozornenieWebová stránka Podajdalej.sk nepoužíva marketingové, analytické ani reklamné cookies. Žiadne cookies nezdieľa s ďalšími stranami. Webová stránka nepriraďuje cookies neprihláseným používateľom. Prihláseným používateľom prideľuje session cookies, ktoré slúžia na bezpečné prihlásenie a nijakým spôsobom nesledujú používateľa. Zásady ochrany osobných údajov

Main menu 2

Dr. Radut Consulting